Haber Arşivi
İLÇEMİZE MODERN KÜTÜPHANE AÇILDI
          23 Nisan Ulusan Egemenlik ve Çocuk bayramında anlamlı bir tören yapıldı. Yeni modern kütüphanenin açılışı Çocuk Bayramına denk getirilerek iki mutluluğu bir anda yaşamanın sevinci bir kat daha artmış oldu.1998 Yılına kadar Gönen Köy Enstitüsünün resim atölyesi olarak kullanılan ve 2014 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığına tahsis edilen bina restore edilerek kütüphane haline getirilmiştir. Bu anlamlı törene Belediye Başkanı Sn. Ahmet DOĞAN ve çok sayıda misafir katıldı. Açılış öncesi kurban kesilerek dua edildi. Kütüphanenin açılış kurdelesini Kaymakam Sn. Coşkun Öztürk, Belediye Başkanı Sn. Ahmet DOĞAN kesti. Başkan DOĞAN yaptığı konuşmada" Kütüphaneler kültür evleridir. Kitapsız büyüyen genç susuz ağaca benzer, bu düşünceyle ilçemize modern bir kütüphane yaptık. Bu atıl durumda olan binayı kütüphaneye çevirdik. Bu binayı ayağa kaldırarak modern bir kütüphane ye çevrilmesinde emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ederim." dedi. Kaymakam Sn. Coşkun ÖZTÜRK kütüphane hakkında bilgi verdi. Sn. Öztürk " Bu kütüphaneyi çok amaçlı olarak kullanılan bir kültür merkezi olduğu " söyledi.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız
Tarihi : 23.04.2016 18:29:39
 
ÇOCUK BAYRAMI TÜM COŞKUYLA KUTLANDI
          

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Süleyman Demirel İlköğretim Okulunda coşku içinde kutlandı. Kutlama programına Belediye Başkanı Sn. Ahmet DOĞAN katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Belediye Başkanımız, Kaymakam ve Garnizon Komutanı öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı. Öğrenci Çocuk Bayramının önemini anlatan konuşma yaptı. Daha sonra Milli Eğitim Müdürü Şaban Altındal günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Şiirler okundu, ana okulu öğrencileri rond gösterisi yaptı. Folklar oynandı. Minik kreş öğrencileri gösteri yaptı. Çember çevirme yarışması yapıldı. Kurtuluş savaşını anlatan tiyatro gösterisi yapıldı. Tiyatro gösterisinde öğrenci Zekiye Sağlığın okuduğu Bayrak şiiri izleyicilere duygulu anlar yaşattı. Törende, yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Sağlık Bakanlığı tarafından verilen bisikletler hediye edildi. Belediye Başkanı Sn. Ahmet DOĞAN öğrencilere hediyeler verdi. Tören sona erdi.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız
Tarihi : 23.04.2016 17:04:46
 
KUTLU DOĞUM KUTLANDI
          
Diyanet İl Başkanlığı ve İlçe Müftülüğü Gönen Belediyesi düğün salonunda kutlu doğum programı düzenledi. Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in doğum günü kutlama programına Belediye Başkanı Sn Ahmet DOĞAN katıldı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Müftüsü Sn. Mehmet CEYHAN yaptı. Kuran tilaveti yapıldı. Diyanet İşleri Başkanlığı Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanı Bünyamin ALBAYRAK Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.), tevhid ve vahdet konulu konferans yaptı. Ardından ilçemizin hoca ve hafızlarından kurulu koro ilahi dinletisi yaptı. Program sona erdi.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız
Tarihi : 11.04.2016 15:13:05
 
BAŞKANIN KANDİL MESAJI
          Tüm vatandaşlarımın mübarek Regaip Kandilini kutlar. Bu gecenin feyiz ve nimetlerinden tüm insanlığın faydalanması, tüm insanlığa barış ve huzur getirmesi, birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşlik duygularının güçlenmesine vesile olmasını temenni ediyorum.
Ahmet DOĞAN
Belediye Başkanı


Haberin Devamı İçin Tıklayınız
Tarihi : 07.04.2016 15:02:05
 
PARK YAPIM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR.
          

ilçemiz Alacamescid Mahallesi Duman Caddesi ve Sanayi Caddesinin aradaki bulunan 2.500 m2 lik alana aile oturma, yürüyüş yolu ve kır düğün yeri olarak kullanılacak parkın çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Parkın kamelyaları yapıldı. Çimlendirme ve çim sulama sistemi çalışmaları başladı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız
Tarihi : 30.03.2016 13:56:28
 
Sayfalar :          
Selman, Selman Gümral, Selman GÜMRAL, SELMAN GÜMRAL, Gümral, GÜMRAL Gönen, Gönen Belediyesi, Isparta Gönen, Isparta Gönen İlçesi, Isparta, Yunus Emre, Yunus Emre Türbesi, Yunus Emre Şenlikleri, Elma, Kiraz, Gül, Tarla Pınarı, Güller Diyarı, Süleyman Demirel Üniversitesi, Süleyman Demirel Organize Sanayii, Süleyman Demirel Hava Alanı, Davraz, Gönen Meslek Yüksek Okulu, Belediye, Belediyeler, Isparta İlçeleri, Göller Bölgesi, Göller Yöresi, Kimo, İzogül, Yuvaçça Yaylası, Anadolu Öğretmen Lisesi, Köy Enstitüsü, Enstitü, Öğretmen Lisesi, Gönen Hüyüğü, Öküz ve Manda Güreşleri Tuğra