Tüm Liste
Köprü Genişletme Çalışmaları Başladı.
İlçemiz girişinde bulunan ikindi köprünün genişletme çalışmaları başladı. Yapılan incelemelerde köprünün dar olduğu anlaşılmış olup 4 metre genişletilecektir.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız
Tarihi : 01.09.2014 14:27:13
 
30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlandı
30 Ağustos Zafer Bayramı ilçemiz Cumhuriyet Meydanında kutlandı. Kutlamaya Kaymakam Adem USLAN, Belediye Başkanı Sn. Ahmet DOĞAN, Garnizon Komutanı Sn. Murat ÖZTÜRK, Kore Gazileri Mehmet Ali ÖZKARANFİL ve Hüseyin ERDOĞAN, daire amirleri ve parti teşkilat üyeleri katıldı. İlk olarak Atatürk anıtına çelenkler konuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Uzman Jandarma günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Tören sona erdi.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız
Tarihi : 30.09.2014 14:25:13
 
30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı
30 Ağustos Zaferi, aziz milletimizin gücünün ortaya koyulması bakımından da büyük anlam ifade etmektedir. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum..
Ahmet DOĞAN
Belediye Başkanı
Haberin Devamı İçin Tıklayınız
Tarihi : 30.08.2014 08:43:55
 
Asker Duası Yapıldı
İlçemizden 94/3 askere gidecek gençlerimizin Cumhuriyet Meydanında asker duası yapıldı. Asker duasına Belediye Başkanı Sn. Ahmet DOĞAN, belediye encümen üyeleri ve halkımız katıldı. Dua sonrası Belediye Başkanı Sn. Ahmet DOĞAN askerlerle teker teker tokalaşarak hayırlı teskereler diledi.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız
Tarihi : 08.08.2014 16:34:35
 
Bilgilendirme ve İstişare Toplantısı Yapıldı
İlçemiz Cumhuriyet Meydanından bulunan Belediye Gazinosunda saat: 21:00'da Belediye Başkanı Sn. Ahmet DOĞAN halkımızla bir araya geldi. Bilgilendirme toplantısına halkımızın ilgisi büyük oldu. Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Sn. Ahmet DOĞAN görevi devraldığı günden bugüne kadar gerçekleştirilen belediye hizmetleri ve çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Belediye Meclis Üyeleri ve birim müdürlerinin de katıldığı toplantıda belediye başkanı Doğan, belediyenin mali yapısı hayata geçirmeyi hedefledikleri projeleri ve Davraz Ulaştırma Şirketinin mali durumu hakkında açıklamalar yaptı. Toplantının sonunda vatandaşların sorularını cevaplayarak taleplerini dinleyen Belediye Başkanı Ahmet DOĞAN, bu gibi toplantıların bundan sonraki aylarda da düzenleneceğini kaydetti.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız
Tarihi : 07.08.2014 11:58:52
 
Çeşitli Ülkelerden Gelen Öğrenciler Belediyemizi Ziyaret Etti
Atabey 75. Yıl YİBO okuluna İspanya, Fransa ve Japonya'dan ziyarete gelen öğrenciler. Atabey 75. Yıl YİBO Müdürü Ümit Yeter tarafından Belediye Başkanlığımızıda ziyeret etti. Öğrencileri makamında ağırlayan Belediye Başkanı Sn. Ahmet DOĞAN öğrencilerle sohbet etti, ilçemiz hakkında bilgiler verdi. Sohbetin ardından öğreciler Tarla Pınarı Mesireliğine gitti.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız
Tarihi : 06.08.2014 14:45
 
BİLGİLENDİRME VE İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILACAKTIR.
Belediye Başkanımız Sn. Ahmet DOĞAN bugün akşam saat:21:00'da ilçemiz Cumhuriyet Meydanında bulunan Belediye Gazinosunda halk bilgilendirme ve istişare toplantısı yapacaktır. Bilgilendirme ve istişare toplantısına tüm vatandaşlarımız davetlidir.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız
Tarihi : 06.08.2014 12:22:15
 
Asfaltlama Çalışmaları Başladı
Asfaltlama çalışmaları ilk olarak halkımızın güvenliği açısında Gölet evleri mahallesinin Tokiye giden kısmı, Kızıldere baraj yolu Tokiye kadar olan bölümü asfaltlanıp, Daha sonra Toki evlerine çıkarken orta refüjün sol tarafı ve asfaltlanmayan kısımları, Pazar Mahallesi Değirmen caddesi Soylu sokak (yeni yapılan fırın) yolu düzeltilerek asfaltlanacaktır.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız
Tarihi : 05.08.2014 11:35:12
 
İçme Suyu Depolarının Modernizasyon Çalışmaları Başladı
İlçemiz içme suyu depolarının modernizasyon çalışmaları başladı. Çalışmalara ilk olarak ilçemizde uzun yıllardır atıl durumda olan 200 tonluk içme suyu deposundan başlandı. Belediye Başkanı Sn. Ahmet DOĞAN "İçme Suyu depoları yıllar önce yapılmış ancak, zamanla depo içindeki tesisatın rutubet ve paslanmadan dolayı suyun kalitesini düşürdüğü görülmüştür. Modernizasyon çalışmaları kapsamında vatandaşlarımızın sağlıklı ve temiz su içmesi açısından içme suyu depolarının ana boruları değişecek, özel yapıştırıcı malzemeler kullanılarak, duvarlar havuz fayansı, tabanlar ise porselen kaplama fayanslardan kaplanacaktır. İç cephe ve dış cepheler boyanarak halkımızın hizmetine sunulacaktır. Kış aylarında içme suyu ihtiyacı az olduğundan depoların tahliyesinden sular boşa akmaktadır. Yaz aylarında ise içme suyu depolarında sular yetmemekte ve bazı evlerin üst katlarına sular çıkmamaktadır. Bu bakımdan atıl durumda olan 200 tonluk su deposunu faaliyete geçirip kış aylarında israf olan suyu bu depoya doldurup halkımızın su sıkıntısını gidermek istiyoruz. Bunun yanında kaynak su arama çalışmalarımızda devam ediyor. Kaynak sularını bulduğumuz takdirde modern su depoları yapacağız. Şimdiden yapılan ve yapacağımız bu depoların halkımıza hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim." dedi.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız
Tarihi : 04.08.2014 18:17:31
 
Bayramlaşma Töreni Yapıldı.
İlçemiz Belediye Gazinosu bahçesinde Belediye Başkanlığımızın bayramlaşma töreni yapıldı. Belediye Başkanı Sn. Ahmet Doğan ve Belediye Meclis Üyeleri halkımızla bayramlaştı. Törene Eski dönem Belediye Başkanı Sn. Özcan Kesmen, İl Genel Meclis üyesi Volkan Konaç ve Parti temsilcileri de katıldı. Belediye Başkanı Sn. Ahmet Doğan halkımızla sohbet etti. Bayramlaşma yaklaşık iki saat sürdü.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız
Tarihi : 28.07.2014 11:57:53
 
Ramazan Bayramı Mesajı
Ramazan Bayramının ilçemize, ülkemize ve islam alemine huzur ve mutluluk getirmesini dilerim.
Ahmet DOĞAN
Belediye Başkanı
Haberin Devamı İçin Tıklayınız
Tarihi : 27.07.2014 11:54:28
 
Çöp Kamyonu Hibe Edildi.
İlçemiz Cumhuriyet Meydanında belediyemize Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hibe edilen çöp kamyonunun açılış töreni yapıldı. Dualar edilerek kurban kesildi. Belediye Başkanı Sn. Ahmet Doğan" Çöp komyonu için Çevre ve Şehircilik Bakanlığına başvuru yaptık. Başvuru neticesinde ilçemize son sistem çöp kamyonu hibe edildi. Bu aracı belediyemize hibe eden ve hediye eden başta Başbakanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanımız’a, Ak Parti Isparta Milletvekillerimiz sayın Süreyya Sadi Bilgiç ve Sn. Recep Özel'e teşekkür ediyorum. Aracımız Gönenimize hayırlı olsun. Allah bize hayırlı hizmetler nasip etsin." dedi.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız
Tarihi : 25.07.2014 14:15:58
 
Belediyemiz İftar Açtırdı
İlçemiz Kapalı Pazar yerinde ebediyete intikal eden personellerimizin ruhları atfen Kadir gecesinde belediyemiz tarafından iftar yemeği verildi. İftardan önce ilçe Müftüsü Sn. Mehmet CEYLAN ve Merkez Ulu Cami İmamı Sn. Ali Rıza ile birlikte kuran tilaveti yapıp dua ettiler.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız
Tarihi : 24.07.2014 14:23:53
 
Başkanın Kadir Gecesi Mesajı
Tüm ilçe halkımızın ve islam aleminin Kadir gecesini tebrik ediyor. Gazze'ye ve tüm insanlığa barış, huzur getirmesini ve hepimizi Ramazan Bayramına eriştirmesini yüce Mevladan niyaz ediyorum.
Ahmet DOĞAN
Belediye Başkanı
Haberin Devamı İçin Tıklayınız
Tarihi : 23.07.2014 15:35:56
 
Kepez Belediye Başkanı Belediyemizi Ziyaret Etti.
Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı ve Kepez Belediye Başkanı Av. Hakan TÜTÜNCÜ, Akdeniz Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Hüseyin İnce belediyemizi ziyaret etti. Ziyarete Belediyemiz Meclis üyleri, Ak Parti İlçe Başkanı Cefer Tayyar Alaca katıldı. Belediye Başkanı Sn. Ahmet DOĞAN Kepez Belediye Başkanı Av.Sn. Hakan Tütüncü ve Akdeniz Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Sn. Hüseyin İnce'ye ilçemizi temsilen hediyeler taktim etti. Belediyemizi ziyaretlerinden mutlu olduğunu belirtti, teşekkür ediyorum dedi.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız
Tarihi : 18.07.2014 13:55:59
 
Tahsilat Servisi Açıldı
Belediyemiz giriş kapsının sağ tarafında bulunan kısma yaşlıların ve engelli vatandaşlarımızın rahatlıkla borçlarını ödemeleri amacıyla tahsilat servisi açılmıştır.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız
Tarihi : 10.07.2014 09:52:54
 
Hoşgeldin Ya Şehr-i Ramazan
Mübarek Ramazan ayının Tüm ilçe halkımıza ve islam alemine hayırlara vesile olmasını diler, dostlukların sevgi ile beslendiği bu mübarek Ramazan ayında gönlünüzün sevgi, sofranızın bereket ile dolmasını yüce Allah'tan niyaz ederim.
Ahmet DOĞAN
Belediye Başkanı
Haberin Devamı İçin Tıklayınız
Tarihi : 27.06.2014 12:06:04
 
Belediyemiz Otobüs Tarifeleri
Belediyemiz otobüslerinin Isparta'ya gidiş ve geliş seferlerinde yaz tarifesine geçilmiştir. Ayrıca Gölet , Bahçeşehir ve Toki Evleri tarifelerinde değişiklik yapılmıştır.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız
Tarihi : 25.06.2014 14:29:20
 
Bekleme Salonu Açıldı
Belediyemiz otobüs terminali yanına gelen ve giden yolcularımızın oturması ve eşyalarını rahatlıkla koyması amacıyla otobüs bekleme salonu halkımızın hizmetine sunulmuştur.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız
Tarihi : 24.06.2014 10:57:27
 
Parkın Havuzu Halkımızın Hizmetine Sunuldu.
İlçemiz Şehit Polis Mehmet TELLİ parkında bulunan havuzun bakım onarım çalışmaları tamamlanarak halkımızın hizmetine açıldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız
Tarihi : 23.06.2014 09:35:33
 
Başkanın Babalar Günü Mesajı
Ailenin temel direği olarak görülen babalar, aile değerlerimizin korunmasında, adalet, paylaşma, sorumluluk, sevgi, saygı, otorite gibi hayati değerlerin kuşaktan kuşağa aktarılmasında belirleyici bir rol üstlenmektedir. Bu bakımdan, hakkını hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz babamızın babalar günü kutlu olsun.
Ahmet DOĞAN
Belediye Başkanı
Haberin Devamı İçin Tıklayınız
Tarihi : 15.06.2014 12:00:36
 
Isparta Bölgesinin Tarihi Coğrafyası ve Miryokefalon (Myriokephalon) Savaşı Sempozyumu
Isparta il sınırları içerisinde yapıldığı düşünülen bu savaşın yapıldığı muhtemel yerlerle ilgi görüşler bilimsel bir sempozyumda değerlendirilecektir. Bu değerlendirmede konunun uzmanı olan bilim insanlarının ve ilgili araştırmacıların yaptığı çalışmalar ve ortaya koyacakları görüşler büyük önem arz etmektedir. Sempozyum çerçevesinde; savaşın geçtiği devri anlatan birinci elden kaynaklarda olayın olduğu coğrafyanın yer şekilleri detaylı bir şekilde anlatıldığı için, bu bilgilerin ışığında bölgede bir inceleme gezisi planlanmaktadır. Bu gezi neticesinde bölgede antik çağlardan ortaçağa kadar kullanılagelen askeri ve ticari yollar da değerlendirilecektir. Bu esnada Bizans ordusunun asker sayısı, silah ve mühimmat miktarı da göz önünde bulundurularak, bu özellikteki bir ordunun geçebileceği güzergâhın belirlenmesine çalışılacaktır.

Sempozyum Konusu

Miryokefalon (Myriokephalon) Savaşının yapıldığı yerin tespiti.
Bölgeye yapılan Türkmen akınları.
Ortaçağda bölgeden geçen askeri, ticari yol ağları ve yer adları.
Türkiye Selçukluları zamanında yörede gerçekleşen diğer savaşlar.
Bölgenin tarihi coğrafyası.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız
Tarihi : 13.06.2014 17:16:33
 
22 Haziran Gönen Mezunları Buluşma Günü
22 Haziran 2014 pazar günü geleneksel kuru fasülye ve Gönen Mezunları Buluşma Günü yapılacaktır. Program haberin devamındadır.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız
Tarihi : 13.06.2014 17:07:01
 
Başkanın Kandil Mesajı
Varlığı ebedi olan merhamet sahibi adaletli yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarımızın rabbimizin yüce katına iletilmesine vesile olan bu mübarek kandil gecesine dualarda buluşmak ümidiyle tüm ilçe halkımızın ve islam aleminin berat kandilini kutlar hayırlara vesile olmasını dilerim.
Ahmet DOĞAN
Belediye Başkanı
Haberin Devamı İçin Tıklayınız
Tarihi : 12.06.2014 11:39:13
 
SDÜ GMYO Öğrencilerinin Mezuniyet Töreni Yapıdı
Süleyman Demirel Gönen Meslek Yüksek Okulu öğrecilerinin ilçemiz Cumhuriyet Meydanında mezuniyet töreni yapıldı. Törene Belediye Başkanı Sn Ahmet Doğan, Gönen Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Didar BÜYÜKER İŞLER, öğretim görevlileri ve öğrenici velileri katıldı. Cumhuriyet Meydanı Atatürk anıtı önüne çelenk kondu, saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasın ardından tören SDÜ Gönen Meslek Yüksek okulu bahçesinde devam etti.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız
Tarihi : 05.06.2014 19:00
 
Sayfalar :    
Selman, Selman Gümral, Selman GÜMRAL, SELMAN GÜMRAL, Gümral, GÜMRAL Gönen, Gönen Belediyesi, Isparta Gönen, Isparta Gönen İlçesi, Isparta, Yunus Emre, Yunus Emre Türbesi, Yunus Emre Şenlikleri, Elma, Kiraz, Gül, Tarla Pınarı, Güller Diyarı, Süleyman Demirel Üniversitesi, Süleyman Demirel Organize Sanayii, Süleyman Demirel Hava Alanı, Davraz, Gönen Meslek Yüksek Okulu, Belediye, Belediyeler, Isparta İlçeleri, Göller Bölgesi, Göller Yöresi, Kimo, İzogül, Yuvaçça Yaylası, Anadolu Öğretmen Lisesi, Köy Enstitüsü, Enstitü, Öğretmen Lisesi, Gönen Hüyüğü, Öküz ve Manda Güreşleri Tuğra